top of page

CO-DESIGN

YOUR P(A)LACE

I SERVICE DESIGN IN REGENERATION SYMPOSIUM

ORGANIZATOR:

FUNDACJA STAJNIA

20-25 sierpnia 2018
Pałac w Siemianowicach Śląskich

Wszystkie filmy

Wszystkie filmy

O PROJECIE

01

O PROJEKCIE

Co-design your p(a)lace to seria inspirujących wykładów i warsztatów service design sprint, organizowanych we współpracy z najlepszymi uczelniami zajmującymi się projektowaniem przestrzeni oraz usług społecznych i biznesowych w Europie tj. Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Uniwersytet Śląski, London College of Communication
i Copenhagen Business School.

 

Celem przedsięwzięcia jest rewitalizacja Kompleksu Pałacowo Parkowego w duchu włączenia społecznego i kokreacji.  W dniach  od 20 do 25 sierpnia 2018 roku na terenie Pałacu Inspiracji (dawnego Pałacu Donnersmarcków) w Siemianowicach Śląskich, odbyły się otwarte wykłady ekspertów i specjalistów z całego świata poświęcone tematyce projektowania nowych funkcji na obszarach zdegradowanych oraz zamknięta część warsztatowa, podczas której zrekrutowani do projektu uczestnicy z Brazylii, Chin, Danii, Gwatemali, Hiszpanii, Nepalu, Korei, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Tajwanu, Tajlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski pracowali nad innowacyjnym rozwiązaniem wspierającym procesy rewitalizacyjne ukierunkowane na rozwój usług biznesowych i społecznych.

 

W trakcie pięciu dni warsztatowych, pięć zespołów projektowych wypracowało pięć rozwiązań, które zostały zaprezentowane w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. podczas oficjalnego zakończenia projektu odbywającego się na terenie zrewitalizowanego Parku Tradycji w Siemianowicach  Śląskich. Wyboru najlepszego rozwiązania dokonała komisja składająca się z ekspertów i specjalistów z obszarów architektury, biznesu, projektowania usług oraz samorządowców. Wypracowana koncepcja stanie się podstawą do przygotowania usługi, która zostanie wdrożona wiosną 2019 roku i będzie realizowane na terenie Pałacu Inspiracji w Siemianowicach Śląskich. 

 

Wśród prelegentów biorących udział w wydarzeniu znaleźli się eksperci ze środowiska naukowego i biznesowego związani m.in. z London College of Communication, Copenhagen Business School, Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem SWPS, Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. J. Korczaka i Instytutem Biznesu Rodzinnego.

PALAC_INSPIRACJI_logo_W_RGB.png
STAJNIA_logo_RGB_Logo-Main.png

 ORGANIZATORZY

02

 NASI PROJEKTANCI

PROJEKTANCI